Küçük Salonlar için Büyük Dekorasyon

Yeni mimarilerde yapılarda büyük odalar kullanılır iken maalesef ülkemizdeki milyonlarca yapı halen küçük metre kareleri ile kullanıcılara hizmet veriyor. Ancak artık dekorasyon fikirleri ile küçük olan salonlarınızı daha büyük gösterebilir ve büyük salon işlevselliğine kavuşturabilirsiniz. Salonların büyük görünmesi için neler yapılmalı? Aksesuar seçimi nasıl olmalı? Halılar ve perdelerin uyumu gibi pek çok önemli konu vardır. Birlikte göz atalım.

Akıllı Mobilya Seçimi

Mobilya aldıktan sonra evde hayal kırıklığına uğramak istemiyorsanız doğru ve ince düşünmelisiniz. Küçük olan salonunuzu en iyi şekilde değerlendirmek için mobilya mağaza ve markalarında yer alan akıllı mobilyalara göz atmalısınız. Küçük salonlarda kalabalık eşya kullanımı en son tercih edilecek dekorasyon tarzıdır. Bu yüzden oldukça az eşya ile en sade şekilde küçük salonunuzu dekor etmelisiniz. Eşyaların az olması küçük olan salonun ferah ve rahat olmasını da sağlayacaktır.

Işığı İyi Kullanmalısınız

Küçük salonunuzu hem verimli kullanmak, hem de ferah bir yaşam alanına çevirmek istiyorsanız ışığı en iyi şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bu yüzden aydınlatmaya özen göstermelisiniz. Işığın tamamen yayıldığı salonlar daha büyük görünecektir. Aynı zamanda duvar renklerini de pastel renk tonlarından seçmelisiniz. Bu şekilde ışığın tam ve eşit oranlarda salonunuza yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Sehpa Tercihi

Salonlarda en çok yer kaplayan eşyalar şüphesiz ki sehpalardır. Bu yüzden bu konuda ince bir ayrıntıya yer vermelisiniz. Sehpa seçimi yaparken orta sehpa istiyorsanız aynı zamanda depolama alanı olarak da kullanabileceğiniz modellere göz atmalısınız. Eğer orta sehpa takıntınız yok ise çok güzel ve şirin bir şekilde hazırlanan cam sehpa modellerine göz atabilirsiniz.

Mobilya Seçimi

Küçük salonlarınızı hem daha doğru kullanmak, hem de büyük göstermek içi oturma grubunuzu kalabalık kanepe takımlarından yana değil L koltuk modellerinden yana kullanın.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yaz