Kırmızı Mutfaklar için Dekorasyon Fikirleri

Kırmızı renk gerek evlerde, gerekse de ofislerde kullanılır iken oldukça iddialı bir renktir ve kurgusunu gerçekleştirmekte oldukça zordur. Ancak basit ve etkili uygulamalar ile mutfaklarınızı kırmızı renkler ile daha şık ve dikkat çekici bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Kırmızı renk aşk ve tutkuyu temsil ettiği için en çok tercih edildiği yerlerden biri de mutfaklardır. Kadınların daha keyifli ve tutkulu bir şekilde zaman geçirmesini sağlayacak olan kırmızı mutfaklarda neler yapılması ve yapılmaması gerektiği konusuna değinelim.

Kırmızının Hangi Tonunu Seçeceğinize Karar Vermelisiniz!

Kırmızı renk cesareti, aşkı ve tutkuyu temsil eder iken kullanım sırasında da cesaret gerektirir. Eğer mutfağınızı kırmızı bir dekorasyon fikrine kavuşturmak istiyorsanız öncelikle renk tonuna karar vermelisiniz. Parlak ve daha iddialı bir kırmızı mı yoksa daha mat ve çekici kırmızı mı? Bu kararı verdikten sonra kırmızının yanına en çok yakışan renkler ( yeşil, gri, siyah, beyaz ve turuncu ) ile mutfağın dekorasyonunu gerçekleştirebilirsiniz. Sadece kırmızı renk kullanmak çok fazla boğacak ve amacını kaybedecektir.

Renkli ve Eğlenceli Bir Mutfak için;

Mutfağa girdiğinizde sıkılmak istemiyor ve eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız kırmızı rengi ahşap ile bütünleştirebilirsiniz. Ahşap, her zaman çekiciliğini korur iken kırmızı renk ile bütünleştiğinde farklı bir havaya sokmaktadır.

Aksesuar ve Eşyalarda Kırmızı Renk

Kırmızı mutfak dekorasyonu için sadece duvarları kırmızıya boyamanız gerekmez. Mutfağa renk katmak ve kırmızı rengin pozitif enerjisinden faydalanmak istiyorsanız aksesuar ve mutfak eşyalarında da kırmızıyı tercih edebilirsiniz. Özellikle mutfak dolaplarında kırmızı renk kullanmak yerine halı veya masa, sandalye eşyalarınızda kırmızı rengi tercih edebilirsiniz.

Sağlık Sorunları için de Kırmızı!

Kırmızı renk, güzel ve enerjisi ile olduğu kadar sağlık açısından kattığı değerler ile de mutfaklarda tercih ediliyor. Özellikle iştah açıcı özelliği ile iştahsızlık rahatsızlığı yaşayanlar mutfaklarında kırmızı rengi tercih etmelidir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yaz