1+0 Stüdyo Daireler için Dekorasyon Önerileri

Yaşam alanınızın küçük olması dekorasyon yapamayacağınız ve sıkıcı bir yaşam alanına sahip olacağınız anlamına gelmiyor. 1+0 bir yaşam alanı için internette ve iç mimarlarda pek çok farklı tasarım görebilirsiniz. Bu küçük yaşam alanının metre karesi her ne kadar düşük olsa da doğru dekorasyon ile oldukça işlevsel ve keyifli bir yaşam alanı yaratmak mümkündür.

Stüdyo Daire Tasarımında Püf Noktalar

1+0 daireler ülkemizde giderek çoğalırken dekorasyonu konusunda da farklı alternatifler ortaya çıkıyor. Peki stüdyo daireleri dekorasyon yapar iken püf noktalar nelerdir? Madde madde inceleyelim.

  1. Renk seçimi stüdyo dairelerin dekorasyonunda en önemli ilk konudur. Hem bu küçük yaşam alanını ferah gösterecek, hem de daha çekici bir görünüme kavuşmasını sağlayacak. Stüdyo daireler için iç mimarların önerdiği renkler ise mavi, sarı, gri, pembe ve yeşil tonları oluyor.
  2. Aynalar, stüdyo dairelerin vazgeçilmezidir. Hem ışığı arttırmak için, hem de alan derinliği yaratarak daha büyük bir alan göstermek için etkili yöntemler arasında yer almaktadır.
  3. Yatak odası ve oturma odası 1+0 dairelerde en önemli sorun olarak görünmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve iç içe karmaşık bir görüntüden kurtulmak için paravanları kullanarak iki alana bölebilirsiniz. Bu şekilde hem iki farklı alana sahip olabilir, hem de farklı dekorasyon alternatiflerinden yararlanabilirsiniz.
  4. 1+0 yaşam alanınız için mobilya seçimi yapmadan önce evinizin ve eşyalarınızı koyacağınız bölgelerin ölçülerini muhakkak alın. Mobilya seçiminde en önemli nokta tek bir işlevi olan mobilyalar değil, birden çok işleve sahip olan mobilyaları tercih etmenizdir. Özellikle mobilya seçiminde ekstra depolama alanına sahip olabileceğiniz kanepe, dolap, v.b. mobilyalar tercih etmelisiniz.
  5. Duvar rafları stüdyo dairelerde kurtarıcı pozisyonundadır. Hem depolama alanı, hem de aksesuar olarak rahatça kullanabileceğiniz gibi yüzlerce farklı modeli ile de ilgi görmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yaz